הגיע הזמן להוציא את הילדים מהמסך – חשיבות לאטרקציות משפחתיות

בעידן של היום הילדים נוטים להעדיף את השימוש במכשירים חכמים על פני יציאה מחוץ לכותלי הבית, אמנם השימוש במחשב ובפלאפון יכול לטמון בחובו יתרונות, אך לצד זאת צריך לזכור שישנם גם לא מעט היבטים שליליים לתופעה הזו.

במקום לראות את הילדים שלכם תקועים אל מול מסך הטלוויזיה או את מבטם שקוע בפלאפון, עודדו אותם לצאת החוצה ולהזיז את גופם.

דרך נהדרת לעודד את הילדים לצאת מהמסך היא פשוט ללכת לאטרקציות לכל המשפחה. ברחבי הארץ ישנן אטרקציות רבות אשר מיועדות למשפחות, ואין ספק שהליכה משפחתית אל מקומות מעין אלו עשויה להביא לשינוי בדפוסי ההתנהגות של הילדים שלכם.

ההיבטים השליליים של ההידבקות למסכים

כאשר מנסים לבחון מהם הגורמים השליליים שמלווים לשימוש מופרז באמצעים הטכנולוגים שעומדים לרשותנו, מגלים שיש לא מעט מהם. בכדי שתוכלו להבין טוב יותר במה מדובר, החלטנו למנות רשימה קצרה של אספקטים שליליים שהילדים שלכם יכולים לסבול מהם.

 • אינטראקציה חברתית בעייתית – אי יציאה מחוץ לכותלי הבית ויצירת קשר עם בני גילם עלולה להוביל את הילדים שלכם למצב שבו הם מתקשים ליצור אינטראקציה חברתית תקינה. זה ללא ספק דבר שיכול להזיק רבות לחיים שלהם, ואם אתם רוצים למנוע זאת, אתם צריכים לשים לב שהם יוצאים מהבית לעתים קרובות ומשחקים עם החברים.
 • ניוון הגוף מבחינה פיזית – גוף האדם נועד להיות בתנועה מתמדת. מצב שבו הילדים שלכם רוכנים על הספה מבוקר ועד ערב או יושבים על הכיסא לא רק שאינו מועיל לגופם, אלא פוגע בו. בכדי שהילדים שלכם יוכלו לנהל אורח חיים בריא המצב הבריאותי שלהם ואף תשפר אותו.
 • דיכאון – אחד הסיכונים הגדולים ביותר של שימוש יתר באמצעים הטכנולוגיים השונים זה שהילדים שלכם עלולים להיות בסכנה גדולה יותר להיכנס למצב של דיכאון. היציאה החוצה, אל העולם הפתוח, עשויה לעזור למצב הנפשי של הילד שלכם ולהפוך אותו לילד שמח יותר. כך שהאספקט של הדיכאון זה גם משהו שאתם צריכים להתייחס אליו.
ילדים עם טאבלט

דבוקים למסך

החשיבות של האטרקציות המשפחתיות

ביכולתן של אטרקציות משפחתיות לשנות כליל את המרקם החברתי בין בני המשפחה, ואפשר אפילו לומר שיש לאטרקציות מעין אלו מספר היבטים חיוביים. אם אתם שוקלים ללכת עם הילדים לאטרקציה משפחתית, ההמלצה שלנו תהיה לוודא שאתם מבינים קודם כל את היתרונות שיש לדבר. בכדי שתוכלו להבין טוב יותר במה מדובר, הנה לכם רשימה קצרה:

 • גיבוש בני המשפחה – אם תבחרו ללכת ביחד עם כל בני המשפחה שלכם לאטרקציות, אתם עשויים להביא לכדי גיבוש בין כולם. זהו ללא ספק אספקט חיובי שכדאי לכם להביא בחשבון.
 • שחרור לחצים – חיי היומיום שלנו וגם של ילדינו מלווים לעתים קרובות בלא מעט לחצים. דרך נהדרת לשחרר את הלחצים שמלווים את כולנו בחיי היומיום היא להשתתף בפעילויות מהנות ומיוחדות אשר מרגיעות אותנו ומסבות לנו הנאה.
 • קצת שינוי – במקום שתמיד תעשו את אותו הדבר ותהיו בבית עם הילדים, יהיה כדאי לכם להביא לשינוי בהרגלים שלכם ולעשות עם הילדים דברים שונים אשר עשויים להביא לשינוי במצב הרוח שלכם ובהרגשה הכללית. זה ללא ספק דבר חיובי שאתם יכולים לעשות למען הילדים שלכם.
אטרקציות לילדים

לשחק כמו פעם

לאילו פעילויות אפשר ללכת עם הילדים?

אם אתם לא בטוחים לאילו פעילויות ואטרקציות ללכת עם הילדים, אז אפשר להתחיל ולומר שיש לא מעט אפשרויות שעומדות בפניכם. תוהים על איזו אפשרות כדאי לכם ללכת? ובכן, הנה לכם מספר רעיונות שכדאי לכם לחשוב עליהם. אנו בטוחים שלפחות אחד מהם ימצא חן בעיניכם בסופו של דבר.

 • טיסה בכדור פורח – הילדים שלכם לא חוששים מגבהים? תוכלו לטוס עמם בכדור פורח ולהרגיש את האוויר הצח מתפרש על פניכם. ההרגשה הרעננה הזו של האוויר ביחד עם הנופים המדהימים שניתן לראות מהאוויר הופכים את האטרקציה הזו למיוחדת במינה.
 • טיול בחיק הטבע – אם אתם מגדירים את עצמכם כאנשים שאוהבים לטייל בחיק הטבע, אנו יכולים לומר לכם שניתן למצוא בקלות לא מעט מקומות מיוחדים שאפשר לבקר בהם ברחבי הארץ. החליטו היכן אתם רוצים לטייל ותתחילו לתכנן כבר מעכשיו את הטיול שלכם, אתם ללא ספק תוכלו למצוא אזורים עם נופים מלהיבים ברחבי הארץ.
 • טרקטורונים – רוצים ללכת על אקסטרים? אתם מוזמנים להתנסות בחוויית נסיעה בטרקטורונים ביחד עם בני המשפחה שלכם. בכל רחבי הארץ ניתן למצוא אזורים שבהם יש טרקטורונים שמושכרים וניתן לטייל איתם באזורים שונים בטבע. אם הרעיון הזה מעניין אתכם, אתם יכולים לבדוק את המקומות השונים שבהם אתם יכולים ליהנות מהדבר.
 • חדר בריחה – חשבתם שלא נזכיר את אחת האטרקציות הפופולאריות ביותר בארץ? חדרי הבריחה פזורים בכל עבר, והם צצים להם כפטריות אחרי הגשם. המטרה באטרקציה הזו היא לפענח חידות ולצאת מהחדר שבו אתם נמצאים בזמן הקצר ביותר. תצטרכו לדעת לשתף פעולה עם בני המשפחה שלכם בכדי להצליח לצאת במהירות מהחדרים השונים.
 • ביקור בגן החיות התנכי – הילדים שלכם אוהבים חיות? במידה ואתם רוצים ליהנות איתם בחוויה מיוחדת במינה, אז יהיה כדאי לכם לשקול בחום את האפשרות ללכת עם בני המשפחה לגן החיות התנכי. מדובר בגן החיות המיוחד ביותר בארץ. כולו מעוצב בסגנון תנכי ויש בו מגוון עצום של בעלי חיים מכל המינים.
אטרקציות לילדים

לראות עולם

פשוט תנסו להוביל את הילדים שלכם לחשיבה שונה

אתם לא צריכים לשבת בחוסר מאס כשאתם רואים את הילדים שלכם מתעסקים עם הפלאפון או צופים בטלוויזיה כל היום. במקום זאת, יהיה זה חיוני שתהיו אקטיביים ותנסו להבין מה אתם יכולים לעשות בכדי להביא לשיניו במצב שבו הילדים שלכם נמצאים. אנו בטוחים שאם תביאו בחשבון את כל האפשרויות שעומדות בפניכם, תגלו שאתם יכולים לעשות לא מעט בכדי לשנות את סגנון החיים של הילדים שלכם.

המטרה העיקרית שלכם בתור הורים אמורה להיות חינוך הילדים. אתם צריכים להסביר לילדים שלכם מה נכון ומה לא נכון, וכחלק מכך אתם צריכים ללמד אותם על איזון בחיים. במקום שהם ירבצו בביתם כל היום, תסבירו להם על היתרונות של יציאה מחוץ לכותלי הבית, ביצוע של פעילות גופנית והכרה של חברים חדשים.

עודדו את הילדים לפעילות גופנית

לצד כל היתרונות שיש ליציאה מהבית על פני הישארות בו במשך כל שעות היום, יש גם את ההיבט של הכושר הגופני. בכדי שהילדים שלכם יוכלו לנהל אורח חיים בריא, יהיה זה קריטי שתדעו ללמד אותם על היתרונות של הפעילות הגופנית ותטמיעו בהם את הרצון להפוך את החיים שלהם לכאלה שמשלבים פעילות כזו מידי יום.

אם תשכילו לחנך את הילדים שלכם לאורח חיים בריא, הדבר ישנה באופן דרמטי את החיים שלהם בעתיד. אתם יכולים להיות בטוחים שאתם עושים למענם את הדבר הטוב ביותר. אתם בוודאי רוצים לראות את הילדים שלכם כמה שיותר מאושרים בחיים שלהם, וזה משהו שיוכל לקרות אך ורק אם תדעו ללמד אותם לערכים הנכונים ולהבין כיצד ליצור איזון בחיים שלהם. חינוך הילדים שלכם צריך לעמוד בראש סדר העדיפויות.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *