התערוכות הכי עדכניות במוזיאון ישראל

נכון, אמנם ישנם מאות מוזיאונים ברחבי הארץ, אשר כל אחד מתעסק או מתמחה בתחום שונה ממשנהו. אך עם זאת, לא ניתן להתעלם המוזיאון הגדול, העיקרי והחשוב ביותר במדינה – מוזיאון ישראל.

מוזיאון ישראל, שנמצא בשכונת גבעת רם בירושלים, נחשב לאחד המוזיאונים הגדולים ביותר, אשר מכיל למעלה מ-500,000 חפצי אומנות אשר מייצגים מגוון רחב מתרבויות העולם, החל משחר ההיסטוריה ועד למציאות בה אנו חיים כיום. מעבר לכך, תוכלו למצוא במוזיאון ישראל גם אוספים בתחומים שונים כמו ארכיאולוגיה, אתנוגרפיה, יודאיקה, ועוד.

במוזיאון ישראל ישנן תערוכות שונות ומשונות, אשר מתחלפות מעת לעת, ובכך מעניקות גיוון ורענון למוזיאון. כל אחת מבין התערוכות עוסקת בנושא כללי אחר, ומציגה מיצגים מקוריים וייחודיים.

אחת התעורכות המובילות ביותר במוזיאון ישראל בימים אלה היא תערוכה הנקראת "אין כמו בבית", ומציגה יצירות של האמנים מרסל דושאן, מאן ריי, אנדי ווהול, מרתה רוסלר, מונה חתאום ועוד. בתערוכה זו תוכלו להתרשם ממגוון יצירות המציגות חפצי בית שכולנו מכירים, אך עם טוויסט ייחודי המביע מסר כלשהו מפי האמן. כך למשל, תיווכחו לכוס בירה המצמיחה זנב, עיוות קנה מידה של דלתות, פירוק של חפצים, שילוב והכאלה בין חפצים שאין בהם כל קשר ועוד.

חלל התערוכה מדמה מעין בית, אשר מה שמיוחד בו הוא אופן הצבת היצירות וכן שפת הקטלוג הלקוחה מסגנון "איקאה". כך, תוכלו להרגיש כאילו אתם, המבקירם הם בני המשפחה החיים בבית. למעשה, התערוכה מנסה לעורר אצל הקהל מסר של מחשבה על החפצים הביתיים ועל גלגלויהם במרוצת השנים, על פעולת היצירה וכן על היחס בין החפץ לבין ההקשר בו הוא מוצג.

תערוכה נוספת מעניינת במוזיאון ישראל הינה תערוכה הנקראת "כלבים וחתולים". תערוכה זו מוקדשת לחיות המחמד האהובות על כולנו, החל מאיך שנתפסו בתרבות העת העתיקה, ועד לתרבות האומנות העכשווית. למעשה, בתערוכה זו תוכלו להתרשם מנקודות מבט מפתיעות וייחודיות על כלבים וחתולים, כפי שעוד לא ראיתם, וכן את הקשר העמוק בינם לבין בני האדם. כל זאת כמובן עם מסרים נלווים הנובעים מן היצירות, אשר יגמרו לכם מצד אחד להרהר על נושאים ברומו של עולם, ומצד שני לחייך לנוכח החמידות המתפרצת של החיות.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *