אטרקציות ביפו

אחד היתרונות של העיר תל אביב יפו הוא שמדובר במתחם של עשרה עד שניים עשר קילומטרים לכל כיוון עם עשרות ומאות אטרקציות.

בגלל שמדובר על ערים שוקקות אפשר למצוא אטרקציות לכל גיל ובכל תחום. כאשר פונים ליפו ניתן לראות שאלמנט התרבות שם חזק מאוד ולכן כל עולם המוזיאונים משחק שם תפקיד משמעותי. אחד המוזיאונים המומלצים ביותר ביפו הוא המוזיאון אילנה גור – למה דווקא המוזיאון הזה? מיד נסביר.

מבנה המוזיאון

המוזיאון חופן בין קירותיו שורות של היסטוריה מפוארת אשר מתחילים לפני מאתיים ושמונים שנים, עוד בתקופה שהמקום שימש כחאן היהודי הראשון לעולי רגל לארץ ישראל. המוזיאון שוחזר בהקפדה יתרה על קווי הבניין המקורי ומוצגות בו למעלה מחמש מאות יצירות של אומנות ישראלית, אומנות בין לאומית ואומנות אתנית ליד ובסמוך ליצירותיה של האומנית המופלאה אילנה גור. המוזיאון משמש כמרכז לסוגי אומנות שונים כמו ציור, פיסול, צילום, עתיקות, רישום ואפילו וידאו ארט. למרות שהמוזיאון אילנה גור מאופיין באקלקטיות, יש לכל חלל בו את הייחודיות הספציפית שלו כך בכל חדר ממוקמות יצירות מזמנים שונים וממקומות שונים. כל יצירה עומדת בפני עצמה ומספרת סיפור עצמאי משלה. הרעיון המוביל במוזיאון אילנה גור הוא יצירת החיבורים המיוחדים והשונים בין היצירות השונות על ידי האומנית כך שנוצר צירוף מפתיע, שונה ומרגש בכל חדר.

מה האג'נדה של אילנה גור?

כמו כל אומן, גם לאומנית בענייננו יש אג'נדה מובילה אשר מנחה אותה בכל הקשור ליצירות במוזיאון. היא טוענת שרק אם נוגעים באומנות, מרגישים אותה ומשתמשים בה אפשר להבין אותה באמת לעומק. האומנות במוזיאון אילנה גור אינה מוצגת באופן סטרילי, בחלל ריק ולבן אלא משולבת בחיים עצמם. מדובר על אומנות שאינה גבוהה ומורמת מעם אלא נגישה ונותנת את התחושה של גובה העיניים. הרעיון הוא לפתוח את המוזיאון כך שיהיה נגיש ומזמין גם למי שלא מבין באומנות ולא יודע לעמוד על הדקויות של הדברים הקטנים.

לסיכום, פעם הבאה שאתם מגיעים ליפו, אתם חייבים ללכת ולבקר במוזיאון הזה. זו חוויה נפלאה ומעניינת אשר לא תשכחו.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *