מרכז המבקרים החדש בפארק הירקון

כאשר חושבים על תל אביב, לרוב חושבים על מקום הומה, צפוף ומלא עשן. עם זאת, גם בעיר האולטרה אורבנית תל אביב יש ריאה ירוקה אשר נותנת נגיעות של טבע וירוק בינתיים, הלא הוא פארק הירקון.

כחלק מההשקעה בפארק הירקון הוקם מרכז מבקרים חדש בשם מרכז תפיסת עולם ששוכן בלב ליבו של פארק הירקון.

איפה ממוקם מרכז תפיסת עולם ואיך ניתן להגיע אליו?

מרכז תפיסת עולם של ארץ ישראל היפה אשר משתרע בין נהר הירקון לבין שדרות רוקח. בעל אלפיים ושש מאות מטר מרובע ומוקף בארבעת אלפים וחמש מאות מטר של גן ירוק נפלא ומרהיב. המתחם הוא פסטוראלי ושקט שנמצא במרחק הליכה קצר מרחובות העיר הסואנים. הוא סמוך לאוניברסיטת תל אביב, לרכבת האוניברסיטה, מרכז יצחק רבין ומרכז הירידים. כמו כן, הוא מוקף במסלולי ריצה ואופניים שמלווים אותו לאורכו. על מנת להנגיש אותו ביתר קלות גם לחלק הצפוני של השדרה ולמנוע ככל האפשר תנועת הולים רגל סמוך לשדרות רוקח הסואנים הוקם גשר הולכי רגל שמחבר אותו לשפתם הצפונית של שדרות רוקח, ישירות למרכז רבין שנמצא מולו. מאחר והמתחם של מרכז תפיסת עולם מוקף כבישים ראשיים מסביבו, הוא זמין גם לאוטובוסים אשר עוברים מסביבו והופכים אותו לזמין ונגיש יותר.

אלו שינויים עבר מתחם מרכז תפיסת עולם?

על מנת להתכתב עם החזון מרכז תפיסת עולם עבר כמה שינויים והתאמות מרחיקי לכת:

שינויי ראשון: הפחתה בצריכת האנרגיה

הותקנו מנורות חסכוניות שצורכות חשמל מועט משום שהן מנורות לד. הן מוקמו באופן אופטימלי כך שהן מאפשרות שימוש מינימלי בהן משום שניתן לאור טבעי להיכנס ולכן ברוב שעות היום הן יהיו כבויות וישתמשו בהן באופן נקודתי בלבד.

שינוי שני: שימוש חוזר ומיחזור חומרים

כאשר מדובר על חומרים שניתן להשתמש בהם שוב כמו פלסטיק או זכוכית, מקפידים להשתמש בהם שוב ונמנעים מהשלכתם לפח.

שינוי שלישי: הפחתה בצריכת המים

הפחתה של תשעים אחוזים בכמות המים שבשימוש על ידי הפעלת מנגנון ייחודי להדחת אסלות ואיסוף של מי המזגנים להשקיית הגינה וחיסכון במים "חדשים" לטובת השקיה זו.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *