פולישוק – מהמסך הקטן אל הבמה הגדולה

אחד הבילויים האטרקטיביים והאינטלקטואליים ביותר שקיימים הוא ללא ספק בילוי וצפייה בהצגות ומחזות.

כאן בישראל, זכינו בשלל בתי תאטרות המעלים מידי ערב הצגה כלשהי בסגנון אחר, שמטרתה הינה מצד אחד לבדר את הקהל, ומצד שני להעביר מסר מסוים שויצר ההצגה מעוניין להעביר.

עם זאת, לא בכל פעם אנו זוכים לראות סדרת סאטירה שמבצעת מעבר ישיר היישר מן מרקע הטלוויזיה אל בימת התאטרון, ועוד עושה זאת בהצלחה רבה. אבל הפעם, זכינו – הצגת פולישוק עלתה לא מזמן בתיאטרון בית לסין, ומעניקה לנו סאטריה תאטרלית מוצלחת במיוחד.

תאטרון בית לסין, אשר פועל כבר משנת 1980, נחשב כתאטרון המוביל של הסתדרות העובדים בישראל, וכיום נחשב לתאטרון השני בגודלו בארץ, בעל שלושה אולמות בתל אביב ואולמות נוספים ברחבי הארץ.

למי שלא יודע על מה מדובר, הסדרה "פולישוק" שודרה במשך שלוש ענות בשידורי קשת, וגוללה את סיפורו של רובי פולישוק, חבר מפלגת מל"ל האנונימי, שאיכשהו מצא את עצמו בתפקיד ראש הממשלה. ששון גבאי, המגלם את התפקיד הראשי בסדרה, יעשה זאת גם על הבמה, בליווי צוות השחקנים המוערך: חנה אזואלי- הספרי, גיא לואל, שיר גנדי, דנה סמו, יקיר שוקרון ועוד, ותחת פיקודו של הבמאי, הכותב ויוצר הסדרה (והמחזה) – שמואל הספרי.

פולישוק מבוססת על התוכנית הבריטית "The Thick of It", ומציעה חווייה נעימה, מבדרת ואקטואלית במיוחד לכל הצופים בה. למעשה, המחזה מתאר פרק אחד מעלילותיו של השר פולישוק, שהגיע לתפקיד ראש הממשלה במקרה, ובכך נהפך להיות האיש הלא נכון בזמן הלא נכון.

עלילת הסדרה הינה רלוונטית מתמיד לימינו כיום, ונוצרה על בסיס מאפיינים של ממשלת ישראל משנות ה-30 בארץ, עם התאמות להווה שלנו, שכולם יכולים להזדהות איתן. כך למשל, מפלגת מל"ל (המפלגה המתוארת במחזה), הינה בעלת עקרונות דומים במיוחד לעקרונות מפלגת שינוי שהיתה עד לפני כמה שנים בארץ.

לסיכום, הצופים המושבעים של הסדרה פולישוק, וודאי יהנו במיוחד בהצגה, כיוון שמכירים את מערך הכוחות מבחינת השחקנים, ומבינים את סיפור העלילה. עם זאת, גם לכאלה שלא צפו בסדרה באף לא פרק אחד – ההנאה מובטחת.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *