מוזיאון מאנה כץ

בימי הקיץ החמים כולנו צריכים להיות יצירתיים ולמצוא לעצמנו פתרונות לבילוי שלא יהיו ישיבה ממושכת מול הטלוויזיה או התעסקות עם הטלפון הנייד אחרת המחיר שנשלם הוא שמוח שלנו ילך וינמק במקום לצמוח ולהתפתח.

אחד הפתרונות המומלצים הוא ביקור במוזיאון משום שמקבלים שני פתרונות בפעולה אחת. גם מקבלים חשיפה לדברים חדשים ומעניינים ולתרבות של אומנות והיסטוריה וגם ניתן להיות בחלל ממוזג אשר מהווה אוויר לנשימה בימי הקיץ החמים. אחד המוזיאונים שאנחנו ממליצים עליהם בחום (תרתי משמע) הוא מוזיאון מאנה כץ. מדוע? מיד נסביר.

קצת רקע על המוזיאון

מוזיאון מאנה כץ נפתח בשנת אלף תשע מאות שבעים ושבע ושוכן ברחוב יפה נוף בחיפה. הוא משקיע לנוף המרהיב והנהדר של מפרץ חיפה. המוזיאון נפתח בביתו של מאנה כץ, בו התגורר בשנים האחרונות לחייו. בשנת אלף תשע מאות חמישים ושמונה הוריש מאנה כץ את כל רכושו ואוספיו לעיריית חיפה והחל משנת אלפיים ועשר עבר לניהול חברת המוזיאונים במקום להיות מנוהל תחת עיריית חיפה. חברת המוזיאונים החליטה לשפץ את המוזיאון והחל מאפריל אלפיים ואחד עשרה הוא נפתח מחדש לקהל לאחר שיפוץ. השיפוצים כללו הקמת משקדים חדשים, חנות מוזיאון, בית קפה במרפסת שצופה לנוף המדהים של מפרץ חיפה ומאפשרים הצגה הולמת של היצירות והאוספים שלו.

קצת עם התערוכות במוזיאון

מוזיאון מאנה כץ מקפיד להיות מעניין ומשתנה בכל עת על מנת שיהיה מוקד עניין לאנשים בימי הקיץ החמים. בימים אלו מוצגת במוזיאון תערוכה עם מבחר עבודותיה של חנה אורלוף אשר היוותה פורצת דרך בגישה אומנותית ביחס לגוף הנשי. לצד התערוכה הנועזת של חנה אורלוף יוצגו אומנויות עכשוויות אשר מבקשות לבחון את הגבולות המקובלים והשכיחים בכל הקשור לתיאור הגוף של האישה ביחס למרחב הציבורי.

צאו מהבית וסעו לבקר במוזיאון מאנה כץ!

ככל שאתם מחפשים פתרון הולם לימי הקיץ החמים וזקוקים לפעילות שתאפשר לכם להיות במקום סגור וממוזג אבל לא בבית או מול הטלוויזיה, כנסו לרכב וסעו למוזיאון מאנה כץ. באופן זה תוכלו לשלב ביקור בעיר חיפה ולאכול באחת המסעדות המשקיפות על מפרץ חיפה וגם להנות מתרבות נהדרת.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *