חי כיף ראשון לציון | חוויה בלתי נשכחת לילדים

לא רבים יודעים, אך בעיר ראשון לציון שבמרכז הארץ מצוי אחד מגני החיות היפים בארץ המכונה "חי כיף". זהו גן חיות ומרכז לימודי שהוקם בשנת 1989 על בסיס פינת החי שפעלה בגן המושבה.

המתחם משתרע על פני 40 דונם ומלבד תפקידו כגן חיות משמש גם כמרכז בילוי לילדים וכמרכז טיפולי. בחופשות וחגים נערכות במקום פעילויות מיוחדות לילדים ולגיל הרך, ובסך הכל מתארחים בגן החיות כ-130,000 מבקרים מדי שנה, כאשר לפחות מחציתם אינם תושבי העיר.

 

איזה חיות נמצא בחי כיף?

חי כיף ראשון לציון מהווה מקום משכנן של כאלף בעלי חיים ממינים שונים ממשפחות הזוחלים, העופות והיונקים. בגן החיות נמצאים גם לפחות עשרה מינים אשר נמצאים בסכנת הכחדה. בעלי חיים אלה נכללים ברישומים בינלאומיים כעתודה לרבייה, ועתידים לשוב לטבע ביום מן הימים.

 

ביקור בחי כיף

ביקור בגן החיות מומלץ לכל המשפחה, ויתאים במיוחד לילדים קטנים. המקום פתוח בכל ימות השבוע, כאשר ביום שישי שעת הסגירה מעט מוקדמת מבימים האחרים. דמי הכניסה הם 50 שקלים לילד ולמבוגר, כאשר קיימות הטבות שונות לחיילים, פנסיונרים, נכים ותושבי ראשון לציון. אפשרות נוספת היא קניית כרטיסייה הכוללת עשרה כניסות ושתיים נוספות חינם.

 

יום הולדת בחי כיף

יום הולדת הוא יום משמח וחשוב לילד ולהורים, אבל לא תמיד מצליחים לחשוב על רעיון מקורי לחגיגה. אפשרות מהנה וחינוכית היא חגיגת יום הולדת בחי כיף. בתיאום מראש עם צוות גן החיות תוכלו לחגוג יום הולדת עם החברים והחיות.

 

טיפול באמצעות בעלי חיים

מחקרים שונים מצביעים על היעילות הרבה של טיפול באמצעות בעלי חיים. חי כיף ראשון לציון מציע טיפול המספק מענה לקשיים התנהגותיים, חברתיים ורגשיים. הטיפול מתאים לילדים ומבוגרים המגיעים מאוכלוסיות שונות.

 

הטיפול מתבסס על התנסות בעבודה עם החיות וטיפול בהן, ובשטח הגן ארבעה מוקדים נפרדים המיועדים לצורך זה. במסגרות הטיפוליות מגוון רחב של בעלי חיים איתם המטופל יוצר קשר. הטיפול מתבצע על ידי צוות מסור שעבר הכשרה מקצועית לתחומי הטיפול באמצעות בעלי חיים. בנוסף, פסיכולוגית קלינית מלווה את הצוות ומנחה אתת המטפלים.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *