הצגות הילדים של הקיץ שבת הזהב, ממלכת הצעצועים, מומו שיפוצים

עונת הקיץ היא עונה נפלאה לילדים ועונה קשה מאוד למבוגרים. בגלל שהילדים בחופש אבל ההורים לא, יש לנו, ההורים, קושי למצוא פעילויות לילדים אשר יעסיקו אותם וגם יתנו להם ערך שהמוח שלהם לא יתנוון.

אחת הדרכים הטובות ביותר להעביר עם הילדים את הזמן בקיץ היא הצגות ילדים. המאמר מחולק לשני חלקים. החלק הראשון יסביר מדוע הצגות ילדים הן בילוי מבורך וראוי לילדים והחלק השני יתן דוגמאות להצגות ילדים שיש בקיץ הקרוב ושאנחנו ממליצים שתקחו את הילדים שלהם לראות אותם.

חלק ראשון: מדוע אנחנו ממליצים לקחת את הילדים להצגות?

יש כמה סיבות למה הצגות ילדים טובות גם לילדים וגם להורים.

סיבה ראשונה – הפעלה ממוקדת של גורם חיצוני

במקום שאנחנו נאלץ להיות ה"בייביסיטר" של הילדים, אנחנו שמים אותם במסגרת מסודרת שמעסיקה אותם ואז יש לנו קצת זמן לעצמנו ולנוח. בגלל שהצגות ילדים הן פעילות ומותאמות לגיל שלהם, הם יכולים להנות מההצגה ומעשירים את הידע והדמיון שלהם ואנחנו בשלב הזה יכולים לנוח. יתרה מכך מדובר על פעילות שזמן ההתארגנות אליה, הנסיעה, ההתרגשות והשיחה אחריה יכולות להיות בונות ומעסיקות עבור הילדים.

סיבה שנייה – חינוך ולימוד בצורה אינטראקטיבית

ילדים בעלי רדאר מפותח וקולטים בכל מיני רמות וצורות. כאשר אנחנו רוצים להעביר להם מסר חינוכי באופן ישיר, לרוב הם יגלו התנגדות וסתם יתעצבנו שמנסים לחנך אותם. עם זאת, ברגע שאנחנו ממסגרים את השיעור באופן מלמד וסיפורי, פתאום ההתנגדות שוככת ויש יותר רצון לשיתוף פעולה והקשבה מצד הילדים. הצגות ילדים מהוות גורם שתורם לחינוך והלימוד של הילדים בצורה אינטראקטיבית ונעימה ואפשר ללמד אותם ערכים חשובים מאוד באמצעות הסיפור ומוסר ההשכל שעובר בהצגה. כך למשל אם אנחנו רוצים ללמד את הילדים להיות סבלניים וסובלניים כלפי החברים שלהם, ניקח אותם להצגה שמספרת סיפור על זוג חברים שאחד היה לא סבלני לחבר שלו ונגלגל את הסיפור כך שהילדים ירצו להזדהות עם החבר הסבלני יותר ואז יאמצו את ההתנהגות הזו לחיי היום יום שלהם.

סיבה שלישית – אינטראקציה עם ילדים אחרים

הרבה פעמים בקיץ אנחנו מוצאים את עצמנו מבלים רק עם הילדים שלנו ובמקום שלילדים שלנו תהיה אינטראקציה עם ילדים נוספים, הם נאלצים להיות בעיקר עם עצמם. כאשר אנחנו לוקחים אותם להצגות ילדים, יש להם חשיפה לילדים חדשים ואז הם יכולים להגדיל את מעגל החברים שלהם ולהכיר עוד ילדים. ככל שיש לילדים שלנו יותר ויותר היכרויות עם ילדים נוספים הם מפתחים את הכישורים החברתיים שלהם ומביאים לכך שהם יוכלו להסתדר טוב יותר בעולם של המבוגרים.

חלק שני: אלו הצגות ילדים מומלצות בעיננו?

יש הרבה סוגים של הצגות לילדים אבל בחרנו כמה מומלצים במיוחד:

הצגה ראשונה: שבת הזהב

בשבת הזהב מדובר על יוסף הצנוע והנדיב אשר עומל קשה לפרנסתו ולא משנה מה ממשיך לעזור לאחרים, בניגוד לשכן שלו שהוא עשיר מאוד וקמצן. לילה אחד חלם השכן חלום שכל כספו נלקח ממנו ועובר לשכן שלו, יוסף. בבהלה רבה הוא רץ להחליף את כל כספו לטובת מטיל זהב שעליו הוא שומר מכל משמר על מנת למנוע מחלומו להתקיים. יוסף לעומת זאת, ממשיך בחייו הרגילי ולעשות טוב לעולם. האם החלום יתגשם? האם יוסף העני יקבל את הכסף? כדאי לכם ללכת לראות את ההצגה.

הצגה שניה: ממלכת הצעצועים

בממלכת הצעצועים ערב אחד, פשוט ללא כל התראה מוקדמת מתעוררת ממלכת הצעצועים בחדר של שיר. הטריגר להתעוררות הוא ההבטחה של שיר לזרוק את אחד הצעצועים כי לא נותר לה מקום לטאבלט החדש שלה, שאותו קיבלה ליום ההולדת שלה. מה קרה בסוף? האם שיר זרקה את אחד הצעצועים? ומה מוסר ההשכל? כדאי לכם לקחת את הילדים שלכם לראות את ההצגה.

הצגה שלישית: מומו שיפוצים

הצגת מומו שיפוצים מתרחשת בדירת פנטהאוז מפוארת בתל אביב מתגוררת גברת אווה זיו-זביידה, אישה עשירה וראוותנית שמחליטה להפתיע את בעלה בזמן שהוא בחוץ לארץ ולתת לו מתנה נפלאה: ז'קוזי אשר יטפל בבעיות הגב שמהן הוא סובל. השיפוצניק, מומו, שבא להתקין לה את הז'קוזי בבית נקלע לסיטואציה לא נעימה מול הגברת אווה ומנסה למנוע משבר זוגי של אווה ובעלה לפני שהוא יחזור הביתה. מה קרה בסוף? האם הצליח? לכו לראות!

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *