מוזיאון ישראל – אם עוד לא הייתם, עכשיו זה הזמן!

מי שבדרך כלל הולך למוזיאונים ובכלל תופס מוזיאונים כמקום מעניין ומלמד עלול בטעות להיתפס כאדם משעמם וארכאי.

עם זאת, מוזיאונים יכולים להיות מקום מרתק אשר משלב לימוד של תרבות, היסטוריה ואפילו חזון. כך למשל מוזיאון ישראל.

מה מיוחד כל כך במוזיאון ישראל?

ראשית מדובר על המוזיאון הגדול ביותר בישראל אשר מהווה מקום שמוצגים בו מעל חצי מיליון חפצי אומנות מתרבויות שונות בעולם. יש בו תערוכות שונות של תחומים שונים כמו ארכיאולוגיה, אומנות ישראלית, יודיאיקה ואפילו אומנות מהעולם. מייסד המוזיאון הוא טדי קולק אשר לימים הפך לראש עיריית ירושלים.

אלו תערוכות יש במוזיאון ישראל?

עולם האוצרות הוא עולם עשיר ועמוק מאוד ולמי שלא מכיר את רזי העולם הזה, עלול בטעות לחשוב שיצירות אומנות מחולקות באופן ספוראדי ברחבי המוזיאונים השונים בעולם. עם זאת, מדובר על חלוקה מאוד מורכבת אשר מבוססת על הרבה פוליטיקה פנימית והרבה כסף. על מנת לזכות ביצירת אומנות מסוימת יש לשלם הרבה מאוד כסף לבעלים שלה ולעיתים ניתן להציג אותה לתקופה ואז היא צריכה לעבור למוזיאון הבא. במוזיאון ישראל יש תערוכות שהן תערוכות קבועות – כלומר, יצירות אומנות שנמצאות במוזיאון כדרך קבע ויש יצירות אומנות אשר הן במסגרות תערוכות מתחלפות – כלומר, תערוכה של ז'אנר מסוים של יצירות אשר מתקיים לתקופה ספציפית ואז נגמר.

איך בוחרים מתי ללכת לבקר במוזיאון ישראל?

עקרונית, כל זמן ביקור הוא זמן נהדר. מדובר במוזיאון שאי אפשר לקבל ממנו שובע – יש שם הרבה מאוד תערוכות והמון יצירות לראות ולהתרשם מהן. עם זאת, על מנת לקבל את החוויה המושלמת של ביקור במוזיאון, כדאי לבדוק באתר מוזיאון ישראל או אפילו לדבר טלפונית עם מרכז המבקרים שלהם ולבחון אלו תערוכות זמניות יש. לעיתים נגלה שבמועד מסוים את דווקא תערוכה בנושא שאנחנו יותר מתחברים אליו ואז יהיה הרבה יותר משתלם לבקר במוזיאון ישראל. הבדיקה של תערוכות מראש יכולה לעזור לנות להחליט מתי לנסוע למוזיאון.

לסיכום, מעבר לחוויה התרבותית שלביקור במוזיאונים וההיסטוריה שיש ספציפית במוזיאון ישראל מדובר על ביקור מעשיר ומיוחד אשר מומלץ בחום.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *