מוזיאון מאנה כץ – חוויה בלתי נשכחת

אם אתם מעוניינים לחוות באופן חד פעמי חוויה אומנותית חסרת תקדים, אנו ממליצים על מוזיאון מאנה כץ לאומנות פלסטית.

המוזיאון הוקם ב- 1977 להצגת ציוריו של הצייר החיפאי מאנה כץ, שעלה לארץ מאוקראינה. המוזיאון הוקם 15 שנים לאחר פטירתו. הוא הוכר כמוזיאון של הנהלת המוזיאונים בעיריית חיפה בשנת 2010. כיום הוא משמש כמוזיאון אומנותי מכובד ומוביל בתחום הרישום, הציור הפלסטי, הציור עם פסטלים וצבעי גואש, הפיסול, רקמת שטיחים מזרחיים ויצירת מוצרי יהדות (יודאיקה) אומנותיים ומקוריים.

מיקומו של המוזיאון

המוזיאון ממוקם ברחוב יפה נוף 89 בחיפה. המוזיאון ממוקם במרכז העיר, בין הנמל לשכונות העיליות של חיפה ומהווה מקום עלייה לרגל לכל מי שמעוניין לצרוך מידע על אומנות פלסטית ולחזות מקרוב בציורים של אחד הציירים והאומנים הגדולים שנראו בישראל.

מחלקות המוזיאון

מוזיאון מאנה כץ מתחלק ל- 2 מחלקות: אומנות יודאיקה ואומנות כללית. מחלקת היודאיקה היא הגדולה ביותר בשל כך שהיא מכילה את המיצגים האומנותיים הרבים ביותר במוזיאון. בשתי המחלקות ניתן למצוא תמונות, ציורים, פסלים מכל חומרי הפיסול, שטיחים בסגנונות פרסיים ומזרחיים שונים, ועוד מוצרי אומנות רבים המבטאים רבדים שונים באסכולות הפלסטיות.

תמונות פנים של ישראל

אחת מהמחלקות המפורסמות במוזיאון. מאנה כץ הקפיד לערוך רישומים של תמונות פנים בארץ ישראל כדי להבליט את החלק הפנימי של הארץ ולא את זה החיצוני הסמוך לים. בתמונותיו ניתן למצוא, למשל, רישומים במקומוצ שונים של המושבה זכרון יעקב, ותמונות נוף מים המלח מאזורים שונים וזוויות שונות. התמונות בחלקן מבוססות על צבעי גואש ופסטל ובחלקן על צבעים יבשים.

הגעה למוזיאון

מוזיאון מאנה כץ נגיש מכל הארץ ומחובר למרכזי תעבורה מרכזיים בחיפה. המוזיאון ניתן להגעה בתחבורה ציבורית באמצעות קווים 31 או 2 מהטכניון, 136 מהגנים הבאהיים וקו 3 מחוף הכרמל למגיעים לתחנת רכבת זו. מירושלים ניתן להגיע ישירות למוזיאון ללא רכבת באמצעות קווים 940 או 133. מוזיאון מאנה כץ מושך אומנים וצרכני אומנות מכל הארץ ומספק השראה לכל המתעניין בתחומים אלו.

למידע נוסף על מוזיאון מאנה כץ ניתן ליצור קשר עמנו ולקבל את כל פריטי המידע המבוקשים!

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *