יקב רימון – החלום של היקבים בארץ

עולם היקבים הפך לעולם מאוד פופולארי במדינת ישראל. על אף שמזג אוויר יכול להיות בלתי אפשרי לעיתים, עבור ענבים ליין הוא חלומי ולכן ניתן לראות בשנים האחרונות שיש יותר ויותר יקבים.

אחד היקבים הנהדרים שיש במדינה הוא יקב רימון אשר שוכן לו בלב הרי הגליל מעל שורות של עצי פרי נהדרים.

יקב רימון – הסיפור מאחורי הקלעים

יקב רימון נוסף אי שם בשנת אלפיים כאשר בני המשפחה של בני משפחת זימרה נחשפו לסגולות המופלאות של פרי הרימון. אחרי שנוכח אב הבית של משפחת זימרה לגלות כי לפי הרימון יש סגולות נהדרות ומיוחדות הוא התחיל לגדל זנים שונים של פרי הרימון ופעל לפיתוח זן רימונים חדש ומיוחד. לאחר ששתל מספר עצים והמתין להבשלה של פרי הרימון, נוכח לגלות של הבשלתו המקסימלית של הרימון מביאה אותו לפרי בגודל של קילו וחצי. בעל הבית של משפחה זימרה לקח את הרימון לבדיקת מעבדה ושם גילה שרמות הסוכר שהיו ברימון היו גבוהות ולמעשה ברמת הסוכר שיש בענבי יין וכך התחיל הייצור של יין רימונים אשר הוביל להקמתו של יקב רימון.

מה מיוחד ביקב רימון?

יקב רימון מבוסס על הכנת יין מרימונים בלבד. מדובר על יין מאוד מיוחד ובעל סגולות מיוחדות שכן לא מדובר על יין ענבים קלאסי. בתחילת הדרך של היקב ייצרו רק כמה מאות של בקבוקים ואילו אחרי מספר שנים התחילו לייצר אלפים. כיום היין של יקב רימון עומד למכירה בחנויות היין בארץ ובעולם. בזכות היין המיוחד של היקב, הוא משווק אף בעולם והגיע למקומות שונים בארצות הברית, קנדה, צרפת ובאנגליה. בגלל שהיין מיוצר בארץ ומקפידים בו על הלכות כשרות, יש לו ביקוש רב גם ברחבי העולם.

למה כדאי לבקר ביקב רימון?

כאשר מחליטים לבוא לבקר ולקיים סיור ביקב, ראשית נחשפים  לנוף המרהיב שיש בהרי הגליל. שנית אפשר לקבל סיור מרשים ומהנה ביקב עצמו אשר מפרט את סיפור היווסדו ומה הביא אותו למקום שבו הוא נמצא היום. ושלישית, והרי חשוב, ניתן לקיים טעימות של היין ולחוות דעה עליו.

 

 

 

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *