נוסעים לחו"ל – לכו למוזיאונים

בכל נסיעה לחוץ לארץ יש את הדיון שעוסק בשאלה: "הם ללכת לבקר במוזיאונים או לא?". כאשר שואלים אותי את השאלה הזו, אני בכלל לא מבינה את פשר השאלה – בוודאי שהתשובה היא "כן".

למה ללכת לבקר במוזיאונים כשטסים לחו"ל?

  1. תרבות מקומיתמוזיאונים זו אחת הדרכים הנהדרות ביותר להכיר את התרבות המקומית וללמוד על מה היה באיזור בעבר ואלו אומנים היו בעיר או במדינה שמבקרים בה. אומנם לא מדובר על מחקר היסטורי אבל באמצעות מוזיאונים אפשר לקבל רבדים נוספים על התרבות המקומית שלא היינו מקבלים אחרת.
  2. לפתוח את הראש – יש משהו בביקור במוזיאון שנותן לנו אווירה אחרת לטיול. חשיפה ליצירות אומנות שונות מפעילה את הדמיון שלנו ומפתחת אותנו מבחינה תרבותית. נכון שכשמגיעים למקום חדש הכי כיף זה להסתובב בחוץ אבל על מנת לקבל חוויה שלמה והוליסטית מומלץ גם ללכת ולבקר במוזיאון מקומי – הוא נותן אווירה לא פחות מיוחדת על המקום כמו להסתובב ברחובות.
  3. פעילות רגועה יותר – כאשר מדובר על טיול שמקיימים בעיקר בעיר, בדרך כלל, באיזה שהוא שלב הרגליים מתעייפות ומחפשים פעילות רגועה יותר. ביקור במוזיאונים יכול להיות בדיוק הפעילות הזו. יתרה מכך, אם יש מזג אוויר בעייתי ולא רוצים להישאר במלון, ביקור במוזיאון זה או אחר יכול להיות ניצול יעיל של הזמן מבלי להרגיש שמבזבזים אותו.
  4. מקום חד פעמי – חשוב לבדוק מראש לאיזה מוזיאון רוצים ללכת. בערים מאוד מתויירות יש בדרך כלל הרבה כאלה ואין טעם ללכת למוזיאונים סטנדרטיים שאפשר למצוא בכל מקום. אם כבר הולכים למוזיאון כדי לחוות את האווירה המקומית, כדאי לבחור מוזיאון שהוא מיוחד ולא סטנדרטי. באופן זה, דווקא המוזיאונים עם התערוכות המודרניות הם המוזיאונים המיוחדים והמומלצים יותר.
  5. לימוד היסטוריה – כמעט לכל מקום יש משהו מיוחד בהיסטוריה שלו. הרבה פעמים לשבת ולקרוא ספרים על המקום עלול להיות ארוך ומשעמם. לעומת זאת, ביקור במוזיאון מקומי יכול ללמד אותנו הרבה על ההיסטוריה של אותו מקום באמצעות אומנות וזה נהדר.

לסיכום

כאשר אתם נוסעים לחו"ל, לכו לבקר לפחות במוזיאון אחד.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *