הורים וילדים זו אחת ממערכות היחסים המסובכות ביותר שקיימות היום וכולנו חלק ממנה, הורים וילדים אלו שני עולמות שנפגשים יחד באופן יום יומי בסיטואציות רבות ומשונות.

יש את עולם הילדים שהוא העולם שראשון שכולנו פוגשים. זה עולם מאוד מיוחד שכן הוא רווי ברגשות מצד אחד אך מעט מאוד מחסומים רגשיים מנגד. זה השלב שבו אנו פוגשים את עולם המבוגרים הספציפי שנמצא סביבנו ומנסה ללמד אותנו מהו העולם האמיתי ואיזה מבוגר נכון להיות בו. ובהמשך אנחנו נכנסים לעולם המבוגרים ובתוכו לעולם ההורים.

עולם המבוגרים

עולם המבוגרים הוא עולם רחב שכולל קבוצות רבות כגון הורים, שכירים, סבים וסבתות וכו'. הכניסה לעולם המבוגרים מתרחשת אצל כל אחד בשלב שונה בחיים והסימן למעבר הוא התחושה האישית של כל אינדיבידואל. זאת, חשוב לציין, למרות שאנשים רבים מנסים להגדיר את המעבר הזה לעצמם ולסביבה על פי מוסכמות חברתיות דבר שאינו עולה בקנה אחד עם המציאות של כל אחד מאתנו או של כל אדם אחר.

המעבר לעולם המבוגרים בדרך כלל מתרחש עם העלייה בלקיחת האחריות. מבלי משים כאשר אנו ילדים אנחנו זורמים עם החיים ולא שמים לב לכל הארגונים וההחלטות הנלקחים בכל רגע על מנת לאפשר את כל המאורעות השונים. אחד הדברים הבולטים ביותר בהקשר לכך הוא חוסר המעורבות והבנה של הנושא הכלכלי. לכן, גם הסביבה וגם אנחנו לרוב מגדירים את המעבר לעולם המבוגרים כשלב שבו אנחנו לוקחים אחריות כלכלית על חיינו. הגדרה זו אולי נתפשת תחילה כשטחית אך בעצם היא כוללת בתוכה לקיחת אריות בתחומים רבים.

כסף עולה כסף

הסיבה לכך היא שכיום כל דבר עולה כסף. צריך כסף בשביל לגור בבית כלשהו, צריך כסף בשביל לאכול ולשתות, צריך כסף בשביל לבלות כסף בשביל אטרקציות וכסף בשביל פעילויות והכי הרבה כסף צריך בשביל לגדל ילדים.

בעצם ברגע שאנחנו נכנסים למערכת ההורים והילדים בתור ילדים היא כל עולמנו ולאט לאט אנחנו מבינים את הנקודות הטובות ואלו הפחות בה. ומכאן, אנחנו יוצאים ממנה למערכת הורים וילדים חדשה אליה אנחנו מגיעים כהורים. אנחנו כהורים אחראיים גם על כל הנושא הכלכלי הנובע מקיומה של מערכת הורים וילדים זו. אך אנחנו גם מגיעים שכאלו שלוקחים אחריות על ההובלה וההכנה של ילדנו לעולם המבוגרים שלהם. אנחנו מחנכים אותם ומלמדים אותם, כפי שלימדו אותנו, כיצד להתפתח כאדם בוגר על מנת שיהיה להם טוב בעולם המבוגרים.

מה שחשוב הוא להבין שכל אחד חי בעולם מבוגרים שונה כפי שהוא חי בעולם ילדים שונה ומספר העולמות הזה רק גדל מדור לדור. הכי חשוב שילדינו יצאו ממערכת ההורים והילדים, שבנינו איתם, מחוזקים עם בטחון עצמי ושמחה. מכאן, הם ידעו להתמודד עם הכל. הם ידעו כיצד לנווט את עצמם להגשים את חלומם וכיצד להסתדר עם הסביבה ולהתמודד ולהמשיך לאחר שדברים יצאו מעט שונה ממה שחשבו.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *