מה החוויה המעשירה ביותר לילדים? הצגות ילדים!

כהורים, אתם בטח מכירים את הרצון לפתח את הדמיון, החשיבה והיצירתיות של הילדים שלנו.

היום מאד בקלות ילדים יושבים בעיקר מול המחשב והטלוויזיה. על מנת שהילדים יקבלו תוכן תרבותי יותר מעשיר מאשר רק צפייה בטלוויזיה ויידרשו לחשוב ולהפעיל את הדמיון, ההורים נדרשים לחשוב על כל מיני רעיונות. אחד מהפתרונות הטובים ביותר להעשיר את דמיון הילדים ואף להביא להתפתחות התרבותית והאישית שלהם הוא באמצעות הצגות ילדים.

מדוע הצגות ילדים תורמות כל כך להתפתחות הילדים?

חינוך לערכים באמצעות סיפורים  

בגלל שמדובר בסיפורים שמופנים לילדים הם הרבה יותר קשובים למסרים הגלויים והסמויים שמנסים להעביר בהצגות ילדים. כאשר ההורים רוצים להעביר לילד שלהם איזה שהוא ערך או משהו אחר הם בדרך כלל נתקלים בהתנגדות של: "אתם זקנים ולא מבינים שום דבר" או "היום זה אחרת ממה שהיה בתקופתכם". ברגע שיוצקים את הערך שרוצים להעביר לילדים לתוך הצגות ילדים, הילדים הופכים הרבה יותר קשובים וניתן להשפיע עליהם הרבה יותר.

העשרת הדמיון והתפתחות הילדים  

ברגע שלוקחים ילדים ומושיבים אותם בהצגות ילדים, מתחיל הליך למידה והעשרה שהילד חווה. הוא צופה בהצגה, חי ומשתתף בסיפור שמועבר בה ואפשר הרבה פעמים להפוך את קהל הילדים לאינטראקטיבי ואז הוא הרבה יותר פעיל וחוויתי. בגלל שמדובר בהצגות שמוכוונות לילדים, הם חווים הכל בעוצמה גדולה ומושפעים מאוד. לא סתם מחקרים מאשרים שהדמיון של הילדים מפותח באופן משמעותי דרך הצגות ילדים.

זמן מנוחה להורים

מעבר ליתרון ההתפתחותי המובהר שהצגות ילדים יוצרות לילדים עצמם, גם ההורים נהנים מהצגות הילדים. עצם זה שהם יכולים לשבת בצד וקצת לנוח ולדעת שהילדים שלהם מועסקים בטווח של השעה או שעה וחצי הקרובות, נותן להם את השקט הנפשי להוריד קצת הילוך ולהתעסק בענייניהם. עבור ההורים, הצגות ילדים הן הפתרון האולטימטיבי – מצד אחד הם דואגים לפתרון מושלם להעסקת הילדים, מצד שני הם יכולים לנוח ולהתעסק בענייניהם.

לסיכום, בפעם הבאה שאתם מתלבטים אם לקחת את ילדיכם להצגת ילדים או לא, אל תתלבטו – זה פתרון נפלא ונהדר עבור הילדים ומביא להתפתחות מצוינת שלהם.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *