מוזיאון משמש השראה כמעט לכל תייר: טיפים למבקר

המוזיאון הוא אחד מהמקומות המתוירים בכל עיר.

בכל מקום יישוב גדול ישנו המוזיאון הייחודי שלו, ובערים גדולות מאד כמו תל אביב או לונדון ישנם כמה מוזיאונים מחולקים לפי נושאים. תכנונים אדריכליים רבים מצביעים כי מקובל לבנות מוזיאון בצמוד למוזיאונים אחרים (על פי מתווה רחוב רופין בירושלים, רחוב הסמיתסוניאן בוושינגטון די. סי, ושדרות קנזיקטון בלונדון), ואז החלוקה היא שרירותית, ולא על פי נושא מסוים. ברחוב כזה יש גם מוזיאון מדע, גם מוזיאון חלל, גם מוזיאון צבאי, וגם מוזיאון זאולוגי, לצורך העניין. לעומת זאת, נישות תכנון אחרות מצביעות על יצירת כמה מרחבי מוזיאונים, כאשר כמה מהם עוסקים באותו נושא, ועל כן הם מתחרים זה בזה. לדוגמה, מוזיאון נחום גוטמן מול מוזיאון תל אביב, שני מוזיאוני אומנות מתחרים הממוקמים במקומות שונים בעיר.

טיפ מס' 1: בחר את המוזיאונים בהם תבקש להתמקד

כאשר אתה מגיע לעיר שיש בה רחוב עם מוזיאונים, כפי שהודגם לעיל, אל תנסה לבקר בכולם. זה יעמיס עליך מאד, וכנראה לא ייצור את האפקט הנדרש לך כתייר. במקום זאת, בחר במה תבקש להתמקד, ותכנן זאת לפי ימי-שהייה. בעיר בה אין רחוב מוזיאון, אלא המודל הוא מוזיאונים מתחרים במיקומים שונים, מוטב לקרוא מראש במה הם עוסקים ולנסוע רק למקום שאתה מוצא בו עניין. לדוגמה, אם תחום העניין שלך הוא אומנות קלאסית, ואתה נמצא כעת בלונדון, אין טעם לבקר במוזיאון ה- TATE MODERN, שמתמקד כולו באומנות של המאה ה- 20.

טיפ מס' 2: כשאתה מגיע למוזיאון ואתה נמצא מול הסגל, אל תתבייש לשאול כל סוגיה שנוגעת לך

אנשים רבים אומרים לעצמם כי אסור לצלם אז חבל לבקש, או שאסור לגעת במיצגים שאולי ביקשתם למששם. כמובן שאלה הכללים המקובלים על פי רוב, ואם הם במקרה חלים במוזיאון בו אתם ביקרתם יש לשמור עליהם. יחד עם זאת, אם באמת ובתמים תכננתם מראש להצטלם ליד אוביקט X שבשבילו בכלל נסעתם למוזיאון, או אם תכננתם למשש איזשהו אוביקט אחר, אל תתביישו לשאול. ייתכן כי בקשה בנימוס, תוך מתן הסבר לכך תזכה אתכם ב- "כן" מהשומרים, ולא תצטרכו להערים על אף אחד.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *