מוזיאון העיר חיפה – חווית למידה כיפית

מוזיאון העיר חיפה הוא מוזיאון מרתק ומעניין העוסק בהצגת העיר חיפה מזוויות אורבאניות, תוך כדי ייצוג התרבות העירונית וכן ההיסטורית באוכלוסיות שונות בעיר חיפה.

קצת מידע על המוזיאון

מוזיאון העיר חיפה פועל בהצלחה רבה החל משנת אלפיים, ומושך אליו קהל מבקרים וכן תיירים רבים, הקהל עובר חוויית ביקור מסקרנת ומהנה. מוזיאון העיר חיפה הממוקם במושבה הגרמנית בחיפה, מהווה גם ייצוג למבנה בית העם הטמפלרי שהיה מבנה שהוקם לפני למעלה ממאה וחמישים שנה על ידי הטמפלרים- קהילה פרוטסטנטית גרמנית היסטורית שחיה בארץ וניהלה יחסי שכנות טובים הן עם יהודים והן עם ערבים.

ייחודיות מבנה מוזיאון העיר חיפה

המבנה מהווה עד ליום זה כמקום היסטורי, והמקום וסביבתו אף שופצו במימון גרמני ולצד בית העם הפך המבנה להיות מוזיאון העיר חיפה. זהו אחד המוזיאונים העיקריים של חיפה, והוא חושף את המרקם העירוני העשיר ומורכב של העיר על כל מגוון האוכלוסיות ההיסטוריות בחיפה.

מגוון פעילויות המוזיאון

רבות מן הפעילויות של מוזיאון העיר חיפה הן פעילויות תרבותיות נרחבות העוסקות בנושאים הקשורים לייחוד של העיר ולאופייה. חיפה הייתה מאז ומתמיד עיר מרכזית עבור תרבויות שונות, יוצרת נקודת מפגש וחיבור בין מזרח ומערב, וכן מעלה סוגיות פוליטיות שנוצרו כתוצאה מן המבנה המיוחד של חיפה הן מבחינה עירונית וגיאוגרפית והן מבחינה חברתית.

צריכת מידע רחב ומחקרי בתוך המוזיאון

המוזיאון מהווה גם מוקד לרכישת ידע ומקורות מידע לשם עריכת מחקרים בנושאים הקשורים למרחב התרבותי והאורבאני של העיר לאור הסיפור הייחודי של חיפה לאורך הדורות.   

כיצד המוזיאון בנוי

מבנה המוזיאון כולל למעשה שלושה מבנים עיקריים, כאשר שני מבנים עוסקים בבית העם הטמפלרי והמבנה השלישי מהווה את המוזיאון על כל התצוגות והפעילויות הרבות שבו.

תערוכות, ימי עיון סיורים הרצאות ועוד

מגוון הפעילויות של המוזיאון כוללות קיום של תערוכות רבות, עריכת ימי עיון ומפגשים, סיורים והרצאות בהשתתפות של יוצרים, אוצרי תערוכות, אקדמאים וחוקרים רבים, ניתן להתרשם במוזיאון מחדרי אוסף רבים חנות מוזיאון ובית קפה לנוחיות קהל המבקרים.

פעילויות חינוכיות לכל הגילאים במוזיאון

המוזיאון עורך פעילויות חינוכיות רבות לתלמידים ולבתי ספר, לכל קשת הגילאים וכן לכל המשפחה וכן מקיים תערוכות ומפעיל לצד כל זאת פיתוח של קשרי הקהילה החברה והתרבות המקומית של העיר חיפה.  

 

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *