הצגות ילדים – בילוי נהדר!

כל הורה שיש לו ילדים מכיר את התחושה שהוא רוצה לתת לילדים שלו את החינוך הכי טוב והכי מעשיר שאפשר.

בעולם של היום כאשר הכל הופך להיות דיגיטלי ובלתי נגיש, הנושא של פעילויות לילדים אשר משלבות גם אלמנטים של חברה ותקשורת בין אישית הם חשובים פי כמה. אחת הדרכים ליצור פעילויות כאלו היא באמצעות הצגות ילדים.

התרומה של הצגות לילדים שלכם

הצגות ילדים יוצרות פעילות של הדמיון וחשיבה יצירתית ובעיקר יוצרות מעורבות של הילדים במשהו שהוא לא רק דיגיטלי או סתמי. הרעיון הוא להביא לכך שיש לילדים השתתפות נוספת פרט לכמות שעות המועטת שלהם בגן או במסגרות השונות. ברגע שלוקחים אותם להצגות ילדים אחרי הצהריים מביאים לכך שהם משתתפים בפעילות שמפתחת את החשיבה ולמעשה אפשר להקנות להם ערכים חינוכיים שונים באמצעות השתתפות בהצגה.

איך גורמים לילדים שלנו להבין נושא חשוב?

הרבה פעמים אנחנו רוצים להעביר לילדים מסר אשר מאוד קשה להקנות להם משום שהם לא קשובים או מקבלים את התחושה שאנחנו בעיקר ביקורתיים. עם זאת, ברגע שמטמיעים את המסר בהצגות ילדים, הם מגיעים הרבה יותר פתוחים לשמוע ואז העברת המסר פשוטה הרבה יותר. כאשר מדובר על הקניית ערכים של מתן כבוד לאחר, העדפת האמת על פני שקר וחינוך לסובלנות, אם לא מצליחים לרתום את הילדים לשתף פעולה ואז הערכים מוטמעים אצלם באופן חזק יותר. מחקרים מוכיחים שככל שאדם מגיע למסקנה בעצמו, כאילו הייתה המסקנה שלו לבדו הוא נכון יותר לאמץ אותה ולהיות מחויב אליה. כאשר מדובר על ילדים זה אפילו חזק יותר.

ההשפעה של המסרים על הילדים

ילדים הם כמו ספוג וככל שמצליחים לגייס אותם יותר למשהו, הם רואים בו ערך גבוה יותר. אם מצליחים להביא את הילדים לכך שהם רואים בערכים השונים שעוברים בהצגות לערכים שהם מזדהים איתם ומתחברים אליהם, הכל הופך לפשוט יותר כי זה לא נתפס כדרישה חיצונית שאין לה כל ביסוס אלא מדובר על מסקנה שהילד עצמו ולבדו הגיע אליה ואז הרבה יותר קל לו ליישם אותה. הצגות ילדים הן פלטפורמה נפלאה לעשות זאת ולכן לא בכדי בוחרים הצגות ילדים כדי להטמיע את הערכים האלה.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *