הורים וילדים – הקשר המופלא

בני האדם ידועים כיצורים חברתיים ולכן יש להם כל מיני סוגים של קשרים.

יש קשרים בין חברים, קשרים מקצועיים ועסקיים וגם את הקשר הידוע והעמוק של הורים וילדים. תמיד אומרים שמי שאין לו ילדים לעולם לא יוכל להבין את העומק הנדרש והעוצמה של קשר מהסוג הזה.

הקשר הייחודי בין הורים וילדים

אנשים ומחקרים מעידים כי החיים שלהם נחלקים לשניים: לפני שהיו להם ילדים ולפני שהיו להם ילדים. קשר של הורים וילדים חזק יותר מכל סוג אחר של קשר. הרבה פעמים זוגות מעידים על משברים שקרו להם בזוגיות בגלל העוצמה של הקשר של ההורים וילדים אשר עולה ומטפס על כל קשר אחר. הקשר הביולוגי הוא קשר שחוצה תרבויות וחוצה גילאים.

לפעמים לא הכל מושלם

הרבה פעמים ילדים מתלוננים על ההורים שלהם שלא משחררים אותם לגדול ולעשות את הטעויות שלהם וממשיכים לגונן עליהם כאילו הם ילדים קטנים. ההורים תמיד מתעצבנים ואומרים שבגלל שהילדים לא יודעים מה זה אומר להיות הורה הם מקטרים. הורים תמיד אומרים שהדאגה שלהם לילדים מבוססת על הקשר המיוחד של הורים וילדים ואינה כפופה לגיל, לסטטוס בחיים או למעמד של הילד.

היחסים בין הורים לילדים לא משתנים לעולם

לא משנה אם מדובר על אדם בוגר, אפילו שכבר יש לו ילדים, בעיני ההורים שלו הוא יהיה לנצח ילד. אי אפשר לשנות את זה. יחסי הורים וילדים יכולים לבוא לידי ביטוי בכל מיני צורות ואופנים: החל מדאגה של ההורה לילד שלו, מתן עצות, השפעה מרובה על בחירת המקצוע שבו הילד יעבוד ואפילו במקרים מסוימים גם על בני הזוג שהילד יבחר לעצמו. אם ההורה לא מאפשר לילד עצמאות, הדבר עלול לפגוע בהתפתחות שלו וביכולת שלו לקבל החלטות לבד ללא ההתערבות של ההורה.

חשוב לשמר את מערכת היחסים בין הורים לילדים

יש חשיבות גדולה לקיים מערכת יחסים של הורים וילדים שתהיה בריאה ומעצימה עבור הילדים יש ליזום פעילויות לכל המשפחה. ככל הילדים יבלו יותר עם ההורים החיבור יהיה חזק יותר ובריא יותר ולכן יש לבחור בפעילויות אשר גם הילדים וגם ההורים ימצאו הנאה בהן. ההקפדה על מערכת יחסים של הורים וילדים שתהיה תקינה ומרימה עבור הילד יכולה להפוך אותו אחר כך לאדם יציב יותר, בעל ביטחון עצמי גבוה יותר ובעיקר למבוגר אחראי ותורם יותר לסביבה ולחברה.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *