מוזיאון הרמן שטרוק – קצת תרבות לא תזיק

מוזיאון הרמן שטרוק הנקרא בשמו של האמן היהודי המוערך ומוכר הרמן שטרוק.

אמן זה יצר את אמנותו לאורך הזמן בצורה רב גונית עם אישיות וזהות מיוחדת ומרתקת. מוזיאון הרמן שטרוק נקשר בהצגת תערוכות בנושאי הסביבה החברתית והתרבותית היהודית על פיה הרמן שטרוק התחנך, פעל וגדל. בתערוכה מוטיבים עיקריים ובולטים הקיימים לאורך כל יצירותיו עם קשר עיקרי לעולם של יהדות, עולם המסעות, הנופים והמאבקים ההיסטוריים בתקופתו. המוזאון מתאים לכל המשפחה, תוכלו להגיע לשם גם עם הילדים שיוכלו להתחבר לסיפורים.

מה נמצא במוזאון?

מוזיאון הרמן שטרוק כולל כיום אוסף עשיר וגדול במיוחד במוזיאון הכולל מאות רבות של יצירות, הדפסים החרוטים על אבן או תחריטים מקוריים מיוחדים ממעשה ידיו של האומן. מוזיאון הרמן שטרוק מציג לקהל הרחב תערוכה מעניינת ומרתקת מאד המציגה את כל יצירותיו המפורסמות ביותר. תוכלו להתרשם מהיצירות ולהכיר את סיפורו של האמן.

סוגי היצירות והתערוכות במוזאון

היצירות בתערוכה כוללות ציורי שמן, ציורים בטכניקת ציור של מים, ספרים, חפצים פרטיים ואישיים של האמן וכלי עבודה בהם השתמש. מוזיאון הרמן שטרוק כולל גם את מכתביו של האמן, תצלומים של המשפחה, פריטים הקשורים בריהוט, ומטרתם להעיד על כל התמונה האמנותית והחברתית בה פעל לאורך השנים.

התערוכה המוצגת בתוך מוזיאון הרמן שטרוק היא תערוכה כללית מקיפה ביותר בעלת ייצוג של מעל למאתיים עבודות מיוחדות של האמן.

נושאים אשר האומר עשק בהם

הנושאים הרבים בהם בחר ליצור ולעסוק, עד כדי הפיכתם ליצירות של אמנות ייצגו בנוסף את ההשקפה היהודית הציונית הבולטת שלו. התערוכה היא תיאורי אדם ונוף בארץ ישראל וכן כוללת גם מגוון גדול של יצירות אמנות עם דיוקנאות ותיאורים של חיי החברה היהודית. מוזיאון הרמן שטרוק מציג בנוסף לכך גם תערוכה המציגה תיאורים של חורבן והרס ממלחמות, בעיקר מתקופת מלחמת העולם הראשונה בשילוב של נופי מרחבי העולם. מוזיאון הרמן שטרוק מציג ללא ספק תערוכה המבטאת אישיות של אמן ייחודי בעל שליטה אמנותית וגרפית מיוחדת. הייצוג הבולט של ההווי היהודי והציוני עם זה הכלל עולמי בולט מכל תמונה בתערוכה. ניתן להתרשם בצורה מיוחדת מכל מגוון התמונות העשירות והמרתקות, להאזין לכל ההרצאות והסיפורים המרתקים וכן להתוודע לפרק חשוב נוסף בשורשים העמוקים והארוכים של זהות יהודית מורכבת, מעניינת ועשירה במיוחד.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *