הצגות ילדים הן חלק מסל התרבות של הילד: כך תדעו לאן ללכת

כאשר אתם לוקחים ילדים לראות הצגות אתם לוקחים חלק פעיל בחינוך שלהם.

ילדים, ובמיוחד היום, כשאווירת מתיחוּת מורגשת כמעט בכל שטחי החיים בישראל, צריכים להיחשף לכמה שיותר תכנים תרבותיים, ובשל כך שמסגרות תרבות כמו קונצרטים ומופעי ריקוד עלולים להיראות להם כבדים בגילים צעירים, הדרך הטובה ביותר להתחיל היא הצגות ילדים. בהצגות ילדים, מתאים הבמאי את תוכן ההצגה כך שיהיה ראלי לילדים המיועדים להיות הקהל. לדגמה, אם בתכנית הלימודים חלה חובת לימוד ספר מסוים על ילדים משכבת גיל מסוימת, ההצגה שתעסוק באותו ספר תבוים כך שהילדים יוכלו להבין את המתרחש ולספוג תרבות.

בחירת הצגות ילדים

כפי שהסברנו, התבססות על מה שהם לומדים בבית ספר, ומציאת הצגה הממחישה זאת יכולה להיות פתרון טוב לפנאי הצגות עם ילדיכם. ניתן גם להיזכר באותן הצגות ילדים שאתם הייתם רואים כאשר אתם הייתם בגילם, ואם מדובר עדיין בקלאסיקה הרלוונטית לימינו, ניתן לקחת אותם. גם בתיאטראות שהם לא חלק מהתיאטרונים הגדולים ניתן לעתים למצוא הצגות מעולות לגיל הרך. בתיאטרונים אלו מקפידים במיוחד על מיפוי גילים כשמכריזים על הצגות ילדים, ולכן מעקב אחריהם יוכל לסייע לכם למצוא את ההצגות הנדרשות לילד או לילדה שלכם.

התרומה לילדים בהצגה

הילדים יוכלו להיחשף לראשונה לעולם המשחק והיצירה, לצפות בשחקנים חיים על הבמה ולקבל השראה משרואות עיניהם. כמו כן, הם יוכלו להיחשף לתכנים שמסביב לעלילה, למשל תפאורה יפה ומוזיקת רקע המושמעת באותה הצגה. היחשפות זו אצל ילדים, כפי שלא מעט מחקרים העידו, מעודדת את היצירתיות ומפתחת אותה עד מאד. בנוסף להצגות ילדים יש מוסר השכל אשר תורם לילדים להבין סיטואציות ולדעת כיצד לפתור אותן הדרך הנכונה לדוגמא הצגות שמוסר ההשכל שלהן הוא נגד אלימות.

התרומה לכם כהורי הילדים מההצגה

בילוי זמן איכות עם הילדים, הכרה של עולם הבידור להם בפעם הראשונה, ויצירת חוויה מכוננת לשני הצדדים: לכם ולהם. הצגות ילדים סיפקו אושר רב לזוגות הורים וילדים כאחד, ועדיין מספקים זאת עד עצם היום הזה. לכן, כאשר יש לכם זמן פנוי עם הילדים, מומלץ מאד לבחור הצגות ילדים להעשרת החוויה בקרבם, ויצירת סיפוק אומנותי ראשוני בקרבם אשר יגרום להם להמשיך להתעניין בכך, ולהטמיע את התרבות והאומנות בחלק מרכזי של החיים השוטפים שלהם.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *