סליקה אונליין – גאונות

אחד השיעורים האהובים עליי בבית הספר הוא שיעור שעוסק בחדשנות. השיעור הזה הוא חלק משיעור חינוך ובו, פעם בשבוע ילד מדבר על איזו שהיא מערכת חדשנית או משהו חדשני שקרה מתוך מטרה ללמד את הכיתה על הנפלאות שיש בעולם שלנו. כאשר אני התבקשתי להעביר שיעור על חדשנות החלטתי להעביר על סליקה אונליין. אני חושבת שמאז שהתחילה מהפכת האינטרנט העולם שלנו הפך להיות מתוחכם יותר ויותר. ניתן לראות שיש הליך מדהים של ייעול בזכות שימוש באינטרנט ולכן ראיתי לנכון לקיים את ההרצאה שלי על סליקה אונליין. לרוב אנשים לא חושבים בכלל על ההליך של הסליקה ואיך הוא מתבצע אונליין אבל בעצם מדובר בהליך מורכב ובעל פרופיל מאוד מסוכן של פריצה לחשבונות של חברות שונות ושל אנשים שונים.

בסופו של דבר מדובר על הקשת מספר כרטיס האשראי של הלקוח אשר מאפשר גישה לחשבון שלו וחיוב הסכום בהתאם לאולגריתם המפורט באתר ואז מועבר הסכום המבוקש מחשבון הבנק של הלקוח לחשבון החברה. העניין הוא שפרט להעברת הסכום מהחשבון הלקוח לחשבון החברה, בסליקה אונליין יש גם סוג של מתווך בין הבנק של הלקוח לחשבון החברה שמהווה סוג של ציר אשר דרכו נעשה התיווך. למעשה בהקשה של מספר מקשים בודדים מביאים לכך שאדם היושב בתל אביב ומבצע הזמנה של מוצר כל שהוא מסין הלכה למעשה מבצע סוג של מסע של העברת הכסף עבור המוצר מהחשבון שלו לחשבון החברה תוך מספר שניות ולא משנה איפה החברה עצמה יושבת.

מאז שהתפתח כל העולם של סליקה אונליין התפתחו מאוד גם הגופים שדואגים לכל המניעות הנדרשות של ההאקרים אשר פורצים לחשבונות של אנשים פרטיים וחשבונות של חברות. ככל שהאינטרנט נהיה מפותח יותר כך יש יותר רצון לפרוץ לכל מיני חשבונות ולנסות לגנוב כסף בקלות. סליקה אונליין חייבת להיות חכמה על מנת למנוע פריצות כאלה וגניבות כאלו משום שכאשר זה קורה לחברה מסוימת המשמעות יכולה להיות חמורה מאוד ואפילו להביא לסגירת של חברת סליקה אונליין שאירוע הגניבה התרחש בה. הזהירות מאוד חשובה.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *