מסחר אלקטרוני – כל מה שרציתם לדעת

איביי, אלי אקספרס אסוס כל אלה הם אתרי מסחר אלקטרוני, אבל לא רק. איך משתמשים בידע על מסחר אלקטרוני לטובתנו? ואיך מזמינים מוצרים מאתרים כמו אלה ואיך מוכרים מוצרים באותם אתרים בדיוק?

מסחר אלקטרוני הפך להיות חלק בלתי נפרד מחיינו ומי שעדיין לא עשה בו שימוש, יעשה בעתיד כי עסקי המסחר בעתיד יתבססו כולם על מסחר אלקטרוני. לקנות בלי לצאת מהבית, זה מה שקורה בארה"ב, קורה כבר פה ועוד מעט כולם בלי יוצא מן הכלל יעשו בזה שימוש.

מה צריך לדעת?
הדבר היחיד שמונע מאנשים לקנות באינטרנט הוא החוסר אימון באתרי אינטרנט ופחד מגנבה של פרטי האשראי או חשש שהפריט לא יגיע והכסף ילך לפח. אתרי המסחר האלקטרוני הבינו את הפחד ועשו הרבה כדי להבטיח את השקט של הלקוחות. לדוגמא: אתרים מסוימים הוסיפו את הדירוג של הלקוח, כלומר לקוחות שקנו פריט מסוים מדרגים אותו לאחר שהגיע אליהם וכך שאר הקונים יכולים לדעת מהי איכות המוצר לדעתו של אדם ניטרלי ללא אינטרס לקידום החנות האלקטרונית.

עוד דבר שאתרי המסחר אלקטרוני עשו בשיתוף עם חברות האשראי הוא אבטחת המידע בנוגע לפרטי הלקוח. כדי להבטיח אבטחה הדוקה והרמטית יצרו תקן אבטחה גבוהה ששרתים אשר מבצעים עסקאות חייבים לעמוד בו. מה זה אומר? אם אני הלקוח ואני מכניס את פרטי האשראי לאתר, הפרטים עוברים לשרת מאובטח שעומד בתקן, שם מתבצעת העסקה, והאתר מקבל הודעה שהכל עבר בהצלחה. הפרטים שלי לא נשמרים באתר וגם אם האקרים יפרצו אליו הם לא יכולים לדעת את הפרטי התשלום שלי.

איך מזמינים?
ישנם המון אתרי מסחר אלקטרוני וכולם עובדים בצורה מאוד דומה. כאשר להזמין מוצר לעצמנו מחו"ל או מהארץ יש לעשות את השלבים הבאים:
קודם כל להירשם לאתר- להכניס את פרטינו האישים כמו: שם, שם משפחה, כתובת, אימייל.
שלב שני לבחור מוצרים- בחרנו כמה מוצרים שאנחנו רוצים והם נכנסו לעגלת הקניות שלנו.
שלב שלישי תשלום- במסך הזה אנו נתבקש להכניס פרטי תשלום, כתובת למשלוח ולבחור חברת משלוחים. שם גם נראה את הסכום הכולל ואיך תראה הקבלה שלנו. ישנם אתרים כמו איביי למשל שבהם נצטרך חשבון בפיפאל (בנק אינטרנטי מאובטח) כדי לקנות.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *